dr. Maja Gostič

dr. Maja Gostič

dr. Maja Gostič - ONA VE -

Sem doktorica znanosti, magistrica psihologije in specializantka transakcijske analize, zaposlena na ZRC SAZU in v zasebni praksi. Delujem v znanosti, izobražujem različne populacije in izvajam psihoterapevtske obravnave pod redno supervizijo. Skozi izkušnje si vedno znova potrjujem, da je delo z ranljivimi skupinami (prosilci_ke za azil, begunci_ke, LGBT+ osebe, starši otrok s posebnimi potrebami) resnično tisto, čemur se želim v življenju posvetiti.
Kraj bivanja:
Ljubljana
Maja Gostič je študirala psihologijo na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani in psihoterapevtsko smer transakcijska analiza na Inštitutu za integrativno psihoterapijo in svetovanje (IPSA). V okviru zadnjega leta magistrskega študija je opravila raziskovalno prakso v Belgiji (Center for Social and Cultural Psychology, University of Leuven) in magistrirala leta 2016.

Oktobra 2017 se je vpisala na interdisciplinarni doktorski študijski program Humanistika in družboslovje na Univerzi v Ljubljani. Izbrala je področje Družboslovna metodologija in se kot mlada raziskovalka zaposlila na Inštitutu za slovensko izseljenstvo in migracije ZRC SAZU, kjer je sodelovala na različnih nacionalnih in mednarodnih projektih. V svoji doktorski disertaciji, ki jo je januarja 2023 uspešno ubranila na Oddelku za psihologijo Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani, se je posvečala konceptu intimnosti v zvezah na daljavo v družbah pozne moderne.

Januarja 2019 je zaključila študij (integrativne) transakcijsko analitične psihoterapije na Inštitutu za integrativno psihoterapijo in svetovanje (IPSA). Trenutno se pripravlja na pridobitev mednarodnega certifikata (CTA) in ob tem konsistentno poglablja znanja z obiskovanjem raznolikih delavnic ter izobraževanj (npr. končana 1. stopnja EMDR, opravljen 8-tedenski program čuječnosti) in vodi delavnice za različne populacije. Od leta 2018 je sourednica mednarodne strokovno-znanstvene revije AEMI Journal in aktivna članica delovne skupine za begunce pod okriljem Slovenske krovne zveze za psihoterapijo. V letu 2020 je aktivno sodelovala kot svetovalka na Telefonu za psihološko podporo ob epidemiji COVID-19, od leta 2021 pa vodi podporno skupino za starše otrok s posebnimi potrebami v okviru Zveze Sonček.

Deluje v znanosti, izobražuje različne populacije in izvaja psihoterapevtske obravnave pod redno supervizijo. Njena področja delovanja so družboslovna metodologija, psihosocialna podpora, svetovanje in psihoterapija, družbene manjšine in integracija.

Ob vseh znanstvenih udejstvovanjih najde prostor tudi za umetniško plat – je kantavtorica in pogosto nastopa v solo akustični izvedbi ali v duetu s svojo življenjsko partnerko. Nedavno sta zasnovali in izvedli performativni koncert Plavajoče pripovedi, v katerem z združevanjem avtorske glasbe, govorne pripovedi ter dopolnjujoče zvočne in svetlobne podobe pripovedujeta zgodbe, ki jih piše plovba po življenju. Projekt vključuje izbor avtorskih pesmi, ki se žanrsko gibljejo v polju intimne akustične glasbene poezije, navdahnjene iz osebnih premišljevanj o svetovih, ki jih živimo. Projekt je bil podprt s strani Mestne občine Ljubljana.

Kontaktiraj strokovnjakinjo

"*" indicates required fields

This field is for validation purposes and should be left unchanged.