dr. Katja Košir

dr. Katja Košir

dr. Katja Košir

Sem izredna profesorica na Oddelku za psihologijo FF UM. Raziskovalno in strokovno delujem pretežno na področju socialnih odnosov v šoli – vrstniških odnosov ter odnosov med učitelji in učenci ter njihovega pomena za za učno vedenje učencev in njihovega merjenja. Kot izvajalka različnih izobraževanj za strokovne delavce na področju vzgoje in izobraževanja si prizadevam za prenos znanstvenih spoznanj v prakso in učinkovito sodelovanje med skupnostjo in vzgojno-izobraževalnimi ustanovami.

Katja Košir je doktorica psihologije, kot visokošolska učiteljica je zaposlena na Oddelku za psihologijo Filozofske fakultete Univerze v Mariboru. Predava bodočim učiteljem, psihologom in (inkluzivnim) pedagogom, sodeluje pa tudi pri programu pedagoško-andragoškega izpopolnjevanja za učitelje. Njeno raziskovalno delo sega pretežno na področje socialnih odnosov v šoli – vrstniških odnosov ter odnosov med učitelji in učenci ter njihovega pomena za učno vedenje učencev in njihovega merjenja. Kot izvajalka različnih izobraževanj za strokovne delavce na področju vzgoje in izobraževanja si prizadeva za prenos znanstvenih spoznanj v prakso in učinkovito povezovanje in sodelovanje med akademsko skupnostjo in vzgojno-izobraževalnimi ustanovami. Kot svetovalka in supervizorka sodeluje pri e-svetovalnici To sem jaz.

Med leti 2016 in 2018 je bila predstojnica Centra za pedagoško izobraževanje in strokovno izpopolnjevanje na Pedagoški fakulteti Univerze v Mariboru. Od leta 2019 je vodja Centra za vseživljenjsko izobraževanje Filozofske fakultete UM, kar poleg koordiniranja vseh aktivnosti centra vključuje tudi vodenje študijskega programa za izpopolnjevanje izobrazbe Pedagoško-andragoško izobraževanje ter vodenje Mini univerze Filozofske fakultete (promocija znanosti za osnovnošolce).
Od leta 2012 je članica uredniškega odbora in področna urednica pri reviji Psihološka obzorja. Izvirni znanstveni članek, katerega prva avtorica je, je s strani ARRS prejel priznanje Odlični v znanosti na področju družboslovja za leto 2016. Leta 2017 je prejela priznanje Pedagoškega inštituta in društva SLODRE (Slovensko društvo raziskovalcev na področju edukacije) za izjemne dosežke na področju raziskovanja vzgoje in izobraževanja.

Kontaktiraj strokovnjakinjo

"*" indicates required fields

This field is for validation purposes and should be left unchanged.